window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-129537442-1');

Často kladené otázky

 • Nemáme doma mikrovlnku. Dajú se TheraPearl obklady ohriať vo vodnom kúpeli?

  Áno, TheraPearl obklady na prsia na môžu ohrievať aj bez mikrovlnky vo vodnom kúpeli.

  Pokyny pre vodný kúpeľ:
  Naplňte veľký hrniec dostatočným množstvom vody, aby bolo možné obklady úplne ponoriť bez dotyku dna alebo stien hrnca (*pozn. obkladom sa rozumie plastový priehľadný vankúšik s gélovými perličkami bez textilného návleku). Priveďte vodu do varu a odstavte hrniec zo šporáku. Obklady počas zohrievania vody neponechávajte v zohrievanej vode. Vkladajte do vody až po odstavení hrnca z ohrevu. Na ponorenie a vyberanie obkladov z vody použite neostré a nekovové náradie. Počas ohrievania nenechávajte obklady bez dozoru. Pred ohrevom odstráňte odnímateľný obal.
  Ponorte obklady na čas uvedený nižšie. Ak obkladové vankúšiky nedosiahli požadovanú teplotu, znova ich ponorte (do tej istej vody) na ďalšiu minútu.
  1-2 minúty
  Dávajte pozor, aby sa obklady nedostali do kontaktu s hrncom alebo zdrojom tepla na dlhší čas. Príliš dlhý kontakt môže viesť k roztrhnutiu obkladov. Pred aplikáciou osušte obkladové vankúšiky uterákom. Pred použitím vždy skontrolujte, či nevykazujú známky poškodenia alebo netesnosti. V prípade poškodenia ich zlikvidujte. Pred použitím vždy skontrolujte ich teplotu a ak je to potrebné, nechajte ich primerane ochladnúť.

 • Poskytuje Lansinoh k svojim produktom záruku?

  Pri niektorých produktoch je poskytovaná záruka (napr. odsávačky), ale väčšina z našich produktov sú produkty určené na osobnú spotrebu a preto sa z hygienického hľadiska po otvorení nedajú vrátiť späť.

  Ak je produkt chybný Lansinoh vám vymení buď vymení chybnú časť alebo ju opraví. Ak s tým nebudete spokojní, budeme sa snažiť spolu nájsť riešenie problému. Peniaze späť nevraciame. Prosím, uvedomte si, že každá mamička je iná a preto nevieme zaručiť množstvo mlieka, ktoré bude schopná odsať alebo poskytnúť svojmu dieťaťu využívaním našich produktov.

 • Ako vás môžem kontaktovať ak mám otázku ohľadom dojčenia alebo odsávania?

  Navštívte našu stránku pre zdravotníkov, kde sa môžte opýtať vašu otázku.

 • Prečo matky zažívajú bolestivé naliatie prsníkov?

  Približne okolo tretieho dňa po pôrode sa prsia môžu bolestivo naliať. Našťastie je to len dočasný stav, kým sa neupraví ponuka a dopyt po mlieku. Najlepšie je čo najčastejšie dojčiť, aby ste uvoľnili bolestivým prsníkom. Po pôrode to môže byť však náročné, ak je bábätko spavé alebo má problém s prisatím. Vtedy sa odporúča trochu si mlieko odsať, aby sa prsníky uvolnili. Pomôže to aj bábätku lepšie sa prisať.

   

 • Sú Lansinoh® mOmma® fľaše bez BPA a BPS?

  Áno sú bez BPA A BPS. Lansinoh fľaše sú vyrobené z polypropylénu, ktorý je bez chemikálií a bez prísad.

   

 • Čo je to BPA a BPS a prečo si mám vybrať fľašu, ktorá ich neobsahuje?

  Pretože bezpečnosť je pre Lansinoh prioritou, urobili sme kroky k tomu, aby sme zabezpečili, že naše fľaše sú bez BPA A BPS.

  BPA alebo bisfenol-A je chemikália používaná predovšetkým pri výrobe polykarbonátových plastov, ktorá sa tvári ako estrogén, všeobecne známy ako hormonálny narúšač. Štúdie spájali BPA s rakovinou, depresiou, cukrovkou 2. typu, srdcovým ochorením a mnohými ďalšími ochoreniami. BPA môže byť obzvlášť nebezpečné v tehotenstve a v detstve – až tak, že mnohé vlády na celom svete zakázali BPA pri výrobe detských fliaš a iných výrobkov.

  BPS alebo bisfenol S je alternatívou k BPA, ktorú niektorí výrobcovia používajú ako zmäkčovadlo na nahradenie BPA. BPS je tiež hormonálnym narúšačom a považuje sa za rovnako nebezpečný, avšak v súčasnosti je to povolený plast na výrobu detských fliaš a podobných výrobkov.

   

 • Z čoho sú Lansinoh mOmma fľaše a NaturalWaveTM cumeľ vyrobené?

  Fľaša, viečko a kryt sú vyrobené z polypropylénu (PP), čo je plast, ktorý je bez chemikálií, bez prísad BPA A BPS. NaturalWave cumeľ je vyrobený zo 100% silikónu, ktorý je takisto bez BPA a BPS.

   

 • V čom sú Lansinoh® mOmma® fľaše iné od ostatných?

  Lansinoh® mOmma® fľaša je súčasťou rady Lansinoh pre odsávanie- skladovanie- kŕmenie, ktorá umožňuje mamám odsávať, skladovať a kŕmiť svoje dieťa s rovnakou fľašou. Lansinoh fľaša je kompatibilná s 3 odsávačkami materského mlieka spoločnosti Lansinoh: dvojfázovou manuálnou odsávačkou, single elektrickou odsávačkou a 2v1 dvojitou elektrickou odsávačkou. Lansinoh fľaša je tiež kompatibilná s NaturalWave™ cumľom, špeciálne navrhnutým tak, aby pomohol matkám jednoduchšie striedať kŕmenie z prsníka s kŕmením s fľašou a poskytol im istotou, že dieťa sa bude chcieť vrátiť späť k prsníku. NaturalWave™ cumeľ navyše podporuje vlnovitý pohyb jazyka dieťaťa, čo napomáha prirodzenému orálnemu vývoju. Lansinoh fľaša sa môže tiež používať na uskladnenie materského mlieka. Širokohrdlé fľaše sa tiež jednoduchšie čistia.

   

 • Čo je to AVS- Air Ventilation System®?

  Air Ventilation System® znižuje príjem vzduchu, ktoré bábätko príjme pri kŕmení z fľaše, čo znižuje riziko vzniku symptómov s tým spojených, ako je napríklad kolika.

 • Koľko veľkostí NaturalWaveTM cumľov je dostupných?

  Lansinoh® mOmma® NaturalWave™ cumeľ je dostupný v troch veľkostiach: s pomalým prietokom, so stredným prietokom a s rýchlym prietokom.

   

 • Mám pomalý stredný a rýchly cumeľ- ako ich môžem rozlíšiť?

  Na spodnej časti cumľa je vyrytá jeho veľkosť 2S- pomalý prietok, 3M- stredný prietok a 4L- rýchly prietok

   

 • Môžu sa Lansinoh® mOmma® fľaše a cumle umývať v umývačke riadu?

  Lansinoh® mOmma® fľaše a NaturalWave™ cumeľ sa môžu umývať v umývačke vo vrchnej priehradke. Avšak pre zachovanie dlhšej životnosti by sme odporučili jemné ručné umývanie NaturalWave™ cumľa.

 • Môžem použiť kefku na čistenie cumľa?

  Môžete použiť kefku na čistenie cumľov na čistenie NaturalWave™ cumľa ak je to potrebné. Dôležité je však, aby ste boli opatrní a neprederavili ho alebo ho inak nepoškodili.

 • Môžem sterilizovať Lansinoh® mOmma® fľašu a cumle vo vriacej vode?

  The Lansinoh® mOmma® fľaše a NaturalWave™ cumle môžu byť sterilizované vo vriacej vode po dobu 5 minút. Uistite sa však, či je v hrnci dostatok vody, či jednotlivé časti vo vode plávajú a nedotýkajú sa strán hrnca. Ak by sa dotýkali strán hrnca, mohlo by sa začať topiť.

 • Keď zohrievam mlieko v mikrovlnke, može byť cumeľ prišróbovaný na fľašu?

  Zohrievanie materského mlieka ani inej tekutiny určenej pre dieťa v mikrovlnke sa v žiadnom prípade NEODPORÚČA!

  Mikrovlnka vytvára horúce body v tekutine a ničí dôležité živiny v materskom mlieku.

   

 • Máte iba fľaše so širokým hrdlom?

  NaturalWave™® cumeľ je dostupný iba so širokým hrdlom. Umožňuje to bábätku naširoko otvorené prisatie podobné tomu na prsníku.

 • Môžem použiť Lansinoh® mOmma® NaturalWave™ cumeľ s inou fľašou?

  Lansinoh® mOmma® NaturalWave™ cumeľ je určený na použitie s Lansinoh® mOmma® fľašou a nie je kompatibilný s inými fľašami. Neodporúčame jeho použitie s inými fľašami, nakoľko sme nerobili žiadne jeho testovanie s inými fľašami.

   

 • Ako často sa má NaturalWave™ cumeľ meniť?

  Odporúčame, aby ste cumeľ každý deň kontrolovali. Vymeniť za nový sa odporúča každých 7 týždňov. Ak ste si všimli, že silikón je poškodený, ihneď ho vyhoďte. Taktiež neodporúčame, aby ste cumeľ nechávali na dennom svetle alebo teple alebo v dezifekčnom prostriedku na dlhší čas ako je odporúčané v pokynoch na použitie, pretože to môže cumeľ oslabiť.

   

 • Kde si môžem kúpiť Lansinoh® mOmma® fľašu s NaturalWave™ cumľom?

  Lansinoh® mOmma® fľašu s cumľom si môžete kúpiť v každej dobrej lekárni a v detských eshopoch, ako napríklad simishop.sk

 • Kedy by som mala dieťaťu prvý krát ponúknuť fľašu?

  Výlučné dojčenie je odporúčané zachovať po dobu prvých 6 mesiacov života bábätka a v kombinácii so zavádzaním tuhej stravy pokračovať v dojčení do 2 rokov. Najlepšie je, keď sa bábätko prvých 6 týždňov výlučného dojčenia naučí prirodzený sací vzor a potom sa môže zaviesť fľaša, ktorá mu naďalej umožňuje používať tento vzorec.

   

 • Sú Lansinoh® mOmma® fľaše kompatibilné s ostatnými Lansinoh produktami?

  Všetky naše fľaše sú kompatibilné s manuálnou aj elektrickými odsávačkami. Umožňuje vám to odsávanie, skladovanie a kŕmenie pomocou jedinej fľaše.

   

 • Je bezpečné umývať Lansinoh Dvojfázovú manuálnu odsávačku v umývačke?

  Všetky časti Lansinoh Dvojfázovej manuálnej odsávačky sa môžu umývať v umývačke na riad. Avšak, aby ste zabránili strate a predĺžili ich použiteľnosť, odporúčame ručné umývanie bieleho ventilu, silikónovej membrány a prsných košíkov ComfortFit™.

   

 • Môžem sterilizovať jednotlivé časti Lansinoh Dvojfázovej manuálnej odsávačky vo vriacej vode?

  Jednotlivé časti manuálnej odsávačky môžete sterilizovať vo vriacej vode po dobu desatich minút. Uistite sa, že máte dostatočne veľký hrniec a dostatok vody, aby všetky  časti voľne plávali a neprichádzali do styku s hrncom.

 • Je Lansinoh® Dvojfázová manuálna odsávačka vyrobená bez BPA a BPS?

  Áno, Lansinoh Dvojfázová manuálna odsávačka neobsahuje ani BPA ani BPS. Fľaše sú vyrobené z polypropylénového plastu, ktorý je tiež bez chemikálií a bez iných škodlivých prísad.

 • Čo je to BPA a BPS a prečo si mám vyberať produkty na dojčenie, ktoré ich neobsahujú?

  Pretože bezpečnosť je pre Lansinoh prioritou, urobili sme podstatné kroky k tomu, aby sme zabezpečili, že naša manuálna odsávačka je bez BPA A BPS.

  BPA alebo bisfenol-A je chemikália používaná predovšetkým pri výrobe polykarbonátových plastov, ktorá sa tvári ako estrogén, všeobecne známy ako hormonálny narúšač. Štúdie spájali BPA s rakovinou, depresiou, cukrovkou 2. typu, srdcovým ochorením a mnohými ďalšími ochoreniami. BPA môže byť obzvlášť nebezpečné v tehotenstve a v detstve – až tak, že mnohé vlády na celom svete zakázali BPA pri výrobe detských fliaš a iných výrobkov.

  BPS alebo bisfenol S je alternatívou k BPA, ktorú niektorí výrobcovia používajú ako zmäkčovadlo na nahradenie BPA. BPS je tiež hormonálnym narúšačom a považuje sa za rovnako nebezpečný, avšak v súčasnosti je to povolený plast na výrobu detských fliaš a podobných výrobkov.

   

 • Z čoho je Lansinoh® Manuálna dvojfázová odsávačka vyrobená?

  Lansinoh Manuálne dvojfázová odsávačka je vyrobená z polypropylénu, silikónu, polyetylénu a SEPS.

   

 • Môžem odsávať z Lansinoh Dvojfázovej manuálnej odsávačky priamo do Lansinoh® Sáčkov na uskladnenie materského mlieka?

  Áno, Lansinoh Sáčky na uskladnenie materského mlieka sú kompatibilné s Lansinoh Dvojfázovou manuálnou odsávačkou. Sáčky ale musia byť ozdobené bielymi kvetmi a bielou čiarou.

 • Potrebujem väčší košík- je k manuálnej odsávačke dostupný aj väčší košík?

  Áno, ak potrebujete väčší košík, možete si ho objednať na simishop.sk ako náhradný diel. V prípade otázok nás kontaktujte na info@lansinoh.sk

 • Aká je sila satia Lansinoh Dvojfázovej manuálnej odsávačky?

  Lansinoh® Dvojfázová manuálna odsávačka je navrhnutá tak, aby neprekročila 250 mmhg (milimeter ortuťového stĺpca). Rukoväť Easy-Express umožňuje prispôsobiť saciu silu podľa Vášho komfortu.

 • Existuje záruka na Lansinoh Dvojfázovú manuálnu odsávačku?

  V spoločnosti Lansinoh sa snažíme poskytovať produkty s najvyššou kvalitou. Ak sa Vám vyskytne nejaký problém alebo vada výrobku, obráťte sa na zákaznicky servis na adrese info@lansinoh.cz, nebo na čísle +421 917 901 111 a my s Vami radi vyriešime Váš problém. Záručná doba na Lansinoh® Dvojfázovú manuálnu odsávačku je dva roky od dátumu pôvodného nákupu alebo príjmu.

 • Aké nastavenia ponúka Lansinoh® 2v1 dvojfázová elektrická odsávačka?

  Lansinoh 2v1 Dvojitá dvojfázová elektrická odsávačka bola vytvorená tak, aby napodobňovala prirodzený sací vzor bábätka. Má dve fázy: “fáza stimulácie”, ktorá napomáha spusteniu mlieka a predstavuje rýchle a krátky satie a fáza “odsávania”, ktorá maximalizuje tok mlieka s hlbším a dlhším satím. Tlačidlo na prepínanie fáz umožňuje jednoduché prepínanie medzi fázami. Počas fázy odsávania si môžete vybrať z 3 rôznych úrovní satia a nastaviť 8 rôznych úrovní intenzity satia.

   

 • Môžem sa vrátiť späť do stimulačnej fázy keď som už vo fáze odsávania?

  Áno, zmeniť fázu môžete jednoducho pomocou tlačidla na prepínanie fáz. Keď sa 2v1 elektrická odsávačka zapne, automaticky sa spustí vo fáze stimulácie, ktorá trvá 2 minúty. Po dvoch minútach sa automaticky prepne do fáze odsávania. Ak sa vám mlieko spustilo ešte pred ukončením 2 minút stimulácie, jednoducho si prepnete fázu na odsávanie. Podobne, ak si prajete vrátiť sa späť na fázu stimulácie, stlačením tlačidla “fáza” sa vrátite späť na stimulačnú fázu.

   

 • V akých nastaveniach začne fáza odsávania po tom, čo už skončila fáza stimulácie?

  Fáza stimulácie trvá 2 minúty, pokiaľ sa mamička nerozhodne prepnúť ju skôr. Keď sa odsávačka po dvoch minútach prepne do fáze odsávania, prepne sa s nasledovnými nastaveniami: úroveň odsávania 2 a sila satia- level 3. Mamička si potom môže navoliť úroveň a silu, ktorá jej najviac vyhovuje.

   

 • Koľko cyklov urobí Lansinoh® 2v1 Dvojitá dvojfázová elektrická odsávačka?

  Odsávačka urobí 87-152 cyklov za minútu v stimulačnej fáze a 37-95 cyklov za minútu vo fáze odsávania.

   

 • Aká je sila satia Lansinoh® 2v1 dvojitej elektrickej odsávačky?

  Sila satia dvojitej elektrickej odsávačky je od 55-140 mmHG v stimulačnej fáze a 80-220 mmHG za 1 sekundu vo fáze odsávania. Mamička si môže vybrať z 8 úrovní sily satia a 3 štýlov odsávania na maximalizáciu jej pohodlia a efektivity.

 • Existuje ideálne nastavenie Lansinoh® 2v1 dvojitej dvojfázovej elektrickej odsávačky, ktoré by maximalizovalo tok mlieka?

  Pretože každá mamička je iná, neexistuje rovnaké ideálne nastavenie odsávačky pre každú mamičku.

   

 • Čo predstavujú lístky na tlačidle nastavenia štýlu odsávania?

  Mamička si môže zvoliť jeden z troch štýlov odsávania, ktorým si maximalizuje jej pohodlie a efektivitu pri odsávaní mlieka. Tieto tri štýly sú zobrazené pomocou lístkov. Každá mamička je iná, preto vám odporúčame skúsiť si každý zo štýlov a nájsť ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

   

 • Môžem umývať Lansinoh® 2v1 Dvojitú dvojfázovú elektrickú odsávačku v umývačke na riad? Môžem ju sterilizovať v sterilizačnom vrecku?

  Upozornenie: Hadičky, Y konektor a konektor do odsávačky sa nesmú umývať ani sterilizovať!

  Všetky časti okrem hadičiek, y konektoru, konektoru do odsávačky sa môžu umývať v umývačke na riad. Avšak, odporúčame, aby ste biele ventily a membrány jemne umývali v rukách, keďže sú to citlivé komponenty a môžu ovplyvniť výkon odsávačky. Všetky časti okrem hadičiek, Y konektora a konektora na odsávačku a prsných košíkov môžu byť sterilizované v sterilizačných sáčkoch do mikrovlnky.

  Pred použitím sa uistite, že všetky časti odsávačky sú dostatočne vysušené, nakoľko to môže ovplyvniť ich výkon.

   

 • Môžem použiť náhradné diely z inej odsávačky s Lansinoh® 2v1 Dvojitou dvojfázovou elektrickou odsávačkou?

  Neodporúčame používať iné ako originálne diely k Lansinoh 2v1 Dvojitej dvojfázovej elektrickej odsávačke, nakoľko to môže ovplyvniť jej výkon. Použitím iných náhradných dielov ako sú originálne sa ruší záruka.

   

 • Môžem použiť časti staršieho modelu Lansinoh odsávačky s novou Lansinoh Dvojitou elektrickou odsávačkou?

  Nie, časti jednolivých modelov odsávačiek sa nedajú medzi sebou vymienať.

   

 • V čom je 2v1 elektrická odsávačka iná od Affinity Pro™?

  2v1 elektrická odsávačka zahŕňa naše nové fľaše so širokým hrdlom, ktoré sú súčasťou nového riešenia pre odsávanie- skladovanie- kŕmenie. Affinity Pro má fľaše s úzkym hrdlom.

   

 • Funguje 2v1 elektrická odsávačka aj s batériami?

  Áno, môžte použiť 6 AA batérií (nie sú súčasťou balenia) na napájanie odsávačky alebo AC adaptér, ktorý je súčasťou balenia. Odporúčame používať alkalické batérie a nie nabíjateľné. Prosím vymeňte naraz všetky batérie a nepremiešavajte slabé s novými. Ak máte batérie vložené do odsávačky a zároveň zapojený AC adaptér, odsávačka bude napájaná z AC adaptéra.

 • Ako dlho bude odsávačka fungovať s novými batériami?

  Môžte očakávať, že odsávačka bude fungovať s novými batériami približne 2 hodiny.

 • Môžem odsávať priamo do Lansinoh Sáčkov na skladovanie mlieka?

  Áno, nové Lansinoh Sáčky na skladovanie materského mlieka, ktoré majú biele kvietky a bielu čiaru sa dajú bezpečne pripevniť na odsávačku a môžte priamo do nich odsávať svoje mlieko.

 • V čom je iná Lansinoh® 2v1 Dvojitá dvojfázová elektrická odsávačka od ostatných dostupných na trhu?

  Lansinoh 2v1 Dvojitá dvojfázová elektrická odsávačka má uzavretý systém, ktorý bráni tomu, aby vaše mlieko skončilo v hadičkách alebo v motore. Preto je táto odsávačka oveľa viac hygienická a bezpečná pre vaše dieťa. Predchádza tiež vzniku plesní, baktérií a nečistôt zo vzduchu, ktoré sa môžu vyvinúť kvôli tekutine v tubičkách alebo v základni odsávačky. Navyše, je to jediná odsávačka, ktorá má 3 štýly odsávania, vďaka čomu si každá mamička môže optimalizovať nastavenia pri dosiahnutí maximalizácie odsávania.

   

 • Aký je rozdiel medzi 2v1 Dvojitou elektrickou odsávačkou a Single elektrickou odsávačkou?

  Lansinoh 2v1 Dvojitá dvojfázová elektrická odsávačka umožňuje mamičkám odsávať z obidvoch prsníkov súčasne, čo v prvom rade šetrí čas. Môže sa tiež používať ako single odsávačka. Je vybavená LCD displejom, ktorý obsahuje užitočné informácie týkajúce sa nastavení- fázy, štýlu odsávania a úrovni/sily satia. Mamičky si tak môžu vyberať z rôznych nastavení, ktoré im najviac vyhovujú a sledovať každú zmenu. Na displeji sa tiež zobrazuje dĺžka/čas odsávania a zdroj napájania, ktorý je práve použitý (batérie alebo kábel). Lansinoh 2v1 elektrická odsávačka ponúka výber z 3 rôznych odsávacích štýlov a z 8 úrovní sily odsávania, zatiaľ čo Single elektrická odsávačka ponúka výber zo 6 rôznych úrovní satia.

   

 • Má Lansinoh® 2v1 Dvojitá dvojfázová elektrická odsávačka uzavretý systém?

  Áno, Lansinoh 2v1 Dvojitá dvojfázová elektrická odsávačka má uzavretý systém, ktorý bráni tomu, aby vaše mlieko skončilo v hadičkách alebo v motore. Preto je táto odsávačka oveľa viac hygienická a bezpečná pre vaše dieťa.

 • Čo mám robiť, ak som omylom umyla hadičky- môžem ich znovu použiť?

  Vďaka nášmu uzavretému systému nemusíte hadičky umývať, pretože sa do kontaktu s mliekom nedostanú. Ak sa vám nechtiac podarí hadičky umyť, odoberte ich z krytu na membránu a nechajte odsávačku bez hadičiek spustenú na niekoľko minút, aby ste sa presvedčili či je eliminovaný akýkoľvek vzduch vo vnútri základne. Ak ste si všimli akékoľvek osorenie alebo čokoľvek, čo pripomína pleseň, musíte hadičky vyhodiť. V prípade potreby nových nás kontaktujte na info@lansinoh.sk

   

 • Ako viem, kedy mám prestať odsávať?

  Keď sa blížite ku koncu odsávania, mlieko vám začne tiecť pomalšie a vaše prsia budú jemnejšie a prázdnejšie. Prsník sa nikdy nedá úplne vyprázdniť, ale vďaka týmto znakom môžete vedieť, že vaše telo uvoľnilo toľko mlieka koľko mohlo a preto už môžete prestať s odsávaním.

   

 • Akú záruku poskytujete na Lansinoh® 2v1 Dvojitú dvojfázovú elektrickú odsávačku?

  Záruka na Lansinoh® 2v1 Dvojitú dvojfázovú elektrickú odsávačku je platná 2 roky od dátumu jej zakúpenia. Ak sa vám vyskytne počas týchto 2 rokov problém, prosím kontaktujte náš zákaznícky servis na info@lansinoh.sk

 • Aké možnosti nastavenia ponúka Lansinoh® Single elektrická odsávačka?

  Lansinoh® Single elektrická odsávačka bola navrhnutá tak, aby napodobňovala prirodzený dojčenský vzor kŕmenia. Preto zahŕňa 2 fázy: “stimulačná fáza” a fáza “odsávania”. Stimulačná fáza používa rýchle a krátke satie na iniciovanie spustenia mlieka, zatiaľ čo fáza odsávania maximalizuje tok mlieka prostredníctvom hlbšieho a dlhšieho satia. V rámci obidvoch fáz si mamička môže prispôsobiť silu satia- Single odsávačka ponúka až 6 rôznych úrovní sily satia.

 • Ako môžem prepínať medzi fázou stimulácie a fázou odsávania?

  Zmeniť fázu môžete jednoducho pomocou tlačidla na prepínanie fáz. Keď sa odsávačka zapne, automaticky sa spustí vo fáze stimulácie, ktorá trvá 2 minúty. Po dvoch minútach sa automaticky prepne do fáze odsávania. Ak sa vám mlieko spustilo ešte pred ukončením 2 minút stimulácie, jednoducho si prepnete fázu na odsávanie. Podobne, ak si prajete vrátiť sa späť na fázu stimulácie, stlačením tlačidla “fáza” sa vrátite späť na stimulačnú fázu.

 • Aké sú predvolené nastavenia Single elektrickej odsávačky?

  V obidvoch fázach je defaultné nastavenie sily satia na úrovni 1. Fáza stimulácie trvá 2 minúty, pokiaľ sa mamička nerozhodne prepnúť ju skôr do fáze odsávania. Mamička si potom môže navoliť zo 6 úrovní satia podľa jej komfortu.

 • Existujú ideálne nastavenia Lansinoh® Single elektrickej odsávačky?

  Pretože každá mamička je iná, neexistuje rovnaké ideálne nastavenie odsávačky pre každú mamičku. Odporúčame každej mamičke vybrať si pre ňu tú najvhodnejšiu silu satia zo 6 úrovní pri obidvoch fázach.

 • Môžu sa časti Lansinoh® Single elektrickej odsávačky umývať v umývačke na riad? Môžem ju sterilizovať v sterilizačnom vrecku?

  Upozornenie: Hadičky, Y konektor a konektor do odsávačky sa nesmú umývať ani sterilizovať!

  Všetky časti okrem hadičiek, y konektoru, konektoru do odsávačky sa môžu umývať v umývačke na riad. Avšak, odporúčame, aby ste biele ventily a membrány jemne umývali v rukách, keďže sú to citlivé komponenty a môžu ovplyvniť výkon odsávačky. Všetky časti okrem hadičiek, Y konektora a konektora na odsávačku a prsných košíkov môžu byť sterilizované v sterilizačných sáčkoch do mikrovlnky.

  Pred použitím sa uistite, že všetky časti odsávačky sú dostatočne vysušené, nakoľko to môže ovplyvniť ich výkon.

 • Môžem použiť náhradné diely z inej odsávačky s Lansinoh® Single elektrickou odsávačkou?

  Jednotlivé časti Lansinoh® Single elektrickej odsávačky  boli špeciálne vyvinuté pre dosiahnutie najvyššej kvality a efektivity pri odsávaní s našou odsávačkou. Neodporúčame preto používať iné ako originálne diely k Lansinoh Single elektrickej odsávačke, nakoľko to môže ovplyvniť jej výkon. Použitím iných náhradných dielov ako sú originálne sa ruší záruka.

   

 • Dá sa používať Single elektrická odsávačka iba s batériami?

  Áno, môžte použiť 6 AA batérií (nie sú súčasťou balenia) na napájanie odsávačky alebo AC adaptér, ktorý je súčasťou balenia. Odporúčame používať alkalické batérie a nie nabíjateľné. Prosím vymeňte naraz všetky batérie a nepremiešavajte slabé s novými. Ak máte batérie vložené do odsávačky a zároveň zapojený AC adaptér, odsávačka bude napájaná z AC adaptéra.

 • Môžem odsávať priamo do Lansinoh sáčkov na mlieko?

  Áno, Lansinoh Sáčky na uskladnenie materského mlieka sú kompatibilné s Lansinoh odsávačkami. Sáčky ale musia byť ozdobené bielymi kvetmi a bielou čiarou.

 • Má Lansinoh® Single elektrická odsávačka uzavretý systém?

  Áno, Lansinoh  Single elektrická odsávačka má uzavretý systém, ktorý bráni tomu, aby vaše mlieko skončilo v hadičkách alebo v motore. Preto je táto odsávačka oveľa viac hygienická a bezpečná pre vaše dieťa.

 • Čo mám robiť, ak som omylom umyla hadičky- môžem ich znovu použiť?

  Vďaka nášmu uzavretému systému nemusíte hadičky umývať, pretože sa do kontaktu s mliekom nedostanú. Ak sa vám nechtiac podarí hadičky umyť, odoberte ich z krytu na membránu a nechajte odsávačku bez hadičiek spustenú na niekoľko minút, aby ste sa presvedčili či je eliminovaný akýkoľvek vzduch vo vnútri základne. Ak ste si všimli akékoľvek osorenie alebo čokoľvek, čo pripomína pleseň, musíte hadičky vyhodiť. V prípade potreby nových nás kontaktujte na info@lansinoh.sk

   

 • Ako viem, kedy mám prestať odsávať?

  Keď sa blížite ku koncu odsávania, mlieko vám začne tiecť pomalšie a vaše prsia budú jemnejšie a prázdnejšie. Prsník sa nikdy nedá úplne vyprázdniť, ale vďaka týmto znakom môžete vedieť, že vaše telo uvoľnilo toľko mlieka koľko mohlo a preto už môžete prestať s odsávaním.

 • Akú záruku poskytujete na Lansinoh® Single elektrickú odsávačku?

  Záruka na Lansinoh® 2v1 Dvojitú dvojfázovú elektrickú odsávačku je platná 2 roky od dátumu jej zakúpenia. Ak sa vám vyskytne počas týchto 2 rokov problém, prosím kontaktujte náš zákaznícky servis na info@lansinoh.sk

 • Kde si môžem kúpiť náhradné diely k odsávačkam?

  Náhradné diely k odsávačkam nájdete na stránke simishop.sk. V prípade akýchkoľvek otázok nás môžte kontaktovať na info@lansinoh.sk alebo na čísle +41917901111.

 • Ako funguje Lansinoh® HPA® Lanolín?

  Popraskané bradavky sú jedným z najčastejších problémov v období dojčenia. Objavujú sa najmä v dôsledku nesprávneho priloženia dieťaťa k prsníku. Je dôležité zaoberať sa príčinou bolesti, zatiaľ čo Lansinoh HPA® Lanolín poskytne rýchlu úľavu. Klinicky sa preukázalo, že urýchľuje hojenie. Lansinoh HPA® Lanolín je tak čistý, že ho nie je treba pred dojčením odstrániť. Lansinoh HPA® Lanolín poskytuje prirodzene vlhké prostredie pre hojenie rán. Rany sa vo vlhkom prostredí uzdravujú dvakrát rýchlejšie ako tie, ktoré vyschnú na vzduchu. Vlhké hojenie rán udržuje vlhkosť, ktoré je už prítomná v pokožke dvorca a bradavky tým, že na pokožke vytvorí bariéru. Vnútorná vlhkosť, uchovávaná v koži vráti pokožku do normálneho zdravého stavu a urobí ju skôr pružnou a mäkkou, než krehkou a suchou. Keď je prasknuté tkanivo dehydratované takýmto spôsobom zvnútra, môže sa rada hojiť bez vzniku chrasty.

   

 • Je Lansinoh Lanolín bezpečný pre moje dieťa?

  Lansinoh HPA Lanolín sa pred dojčením nemusí umývať, pretože obsahuje iba 100% ultra čistý lanolín. Čistí sa pomocou exkluzívneho procesu rafinácie, aby sa znížili enviromentálne nečistoty a alergické zložky pod hladinu, kedy je možné vyvolať alergickú reakciu. Je 100% prírodný a hypoalergénny. Lansinoh HPA Lanolín nemá žiadnu

  • chuť
  • vôňu
  • neobsahuje žiadne konzervačné látky
  • neobsahuje antioxidanty any iné prísady
 • Z akého typu plastu sú vyrobené vaše sáčky?

  Polypropylénu.

 • Sú vaše sáčky znovu použiteľné?

  Nie, Lansinoh Sáčky na uskladnenie materského mlieka sú určené na jedno použitie.

 • Ako môžem rozmraziť mlieko, ktoré mám zamrazené vo vašich sáčkoch?

  Pri rozmrazovaní materského mlieka je veľmi dôležité šetrné zaobchádzanie, aby sa v ňom zachovalo čo najviac cenných živín. Ak ste mlieko uskladnili vodorovne, rozmrazovanie zaberie menej času. Materské mlieko zamrazené do sáčku sa môže nechať rozmraziť v chladničke alebo pri izbovej teplote. Bezpečne uzavretý sáčok s materským mliekom môžete tiež uložiť do misky s teplou vodou. Na rozmrazovanie však nikdy nepoužívajte extrémne horúcu alebo vriacu vodu.

   

 • Môžem zohrievať moje mlieko uskladnené vo vašich sáčkoch v mikrovlnke?

  Nie, materské mlieko NIKDY NEZOHRIEVAJTE V MIKROVLNKE, pretože mikrovlny ničia dôležité živiny a vitamíny v materskom mlieku. Navyše, zohrievanie v mikrovlnke môže vytvárať tzv. horúce body, ktoré môžu pri kŕmení popáliť vaše dieťa .

   

 • Môžem umývať Lansinoh® mOmma® fľaše a cumle v umývačke riadu?

  Áno, Lansinoh fľaše a cumle sa môžu umývať vo vrchnej priehradke akejkoľvek umývačky riadu.

   

 • Prečo sú vaše vložky tak savé?? Čo je to polymér?

  Účinnosť Lansinoh ultra tenkých jednorazových vložiek spočíva v ich výrobnom procese a v materiáloch použitých na ich výrobu. Vďaka unikátnemu procesu využívajúcemu teplo a vzduch sa papierová buničina mení na „načuchranú“ buničinu, ktorá sa potom skombinuje so superabsorpčným polymérom vo forme prášku. Táto zmes je vložená medzi vrstvy papierovej tkaniny. Netkaná textília sa potom umiestni cez tkaninu tak, aby zabezpečovala suchú podšívku. Táto podšívka odvádza mlieko a vlhkosť od pokožky do jadra vložky, kde je absorbovaná superabsorpčným polymérom, ktorý sa zmení na gél. Vrstvy tkaniny obklopujúce polymér taktiež zabezpečujú, že vlhkosť je uzavretá vo vnútri jadra papierovej buničiny a polyméru. Tento jedinečný proces udrží matku a jej oblečenie v suchu.

   

 • Moje dieťa žužlalo vložku a gél vyšiel von- čo mám robiť?

  Materiál, ktorý sa používa k absorpcii mlieka je vysoko absorbujúci polymér (SAP). Je to podobné ako u detských plienok, kde je SAP na začiatku ako prášok a akonáhle sa spojí s tekutinou, zmení sa na gél. SAP je netoxický, avšak nie je určený k vnútornému požitiu. Ak si myslíte, že existuje možnosť, že Vaše dieťa naozaj prehltlo určitý kúsok polyméru, kontaktujte svojho doktora.

 • Prečo balíte každú vložku do podprsenky individuálne? Nie je to zbytočné znečisťovanie životného prostredia?

  Každú vložku do podprsenky balíme samostatne z hygienických dôvodov. Umožní Vám to vložiť si ich do tašky bez obáv z toho, že nebudú dokonale čisté a bezpečné keď ich použijete.

 • Na prsiach som si našla gél, čo to je?

  Dôvod, prečo sú Lansinoh vložky do podprsenky také absorbujúce je ten, že obsahujú vo svojom vnútri jemný prášok, ktorý sa nazýva super absorpčný polymér (SAP). Keď sa mlieko spustí a začne tiecť, prášok sa pri styku s ním premení na gél, vďaka čomu sa zachová vaše oblečenie a pokožka suchá. Ak ste si všimli gél na vašich prsiach, znamená to, že sa vám tento gél dostal na pokožku buď preto, že bola vaša vložka roztrhnutá pred jej použitím alebo preto, že bola príliš nasiaknutá mliekom. Táto situácia môže nastať pri príliš silnom spustení mlieka alebo ak vložku nosíte príliš veľa hodín. Jedným z riešení je meniť si vložku častejšie, ak si myslíte, že toto bolo príčinou.

  Ak bola vaša vložka roztrhaná pred použitím, obráťte sa na nás zákaznícky servis na info@lansinoh.sk.

   

 • Sú Lansinoh jednorazové vložky do podprsenky recyklovateľné?

  Hoci niektoré časti vložky recyklovateľné sú, neporušená vložka ako celok nie je recyklovateľná.

 • Prečo sú Lansinoh Jednorazové vložky do podprsenky tak veľké?

  Tvar našich vložiek umožňuje celé pokrytie pre dosiahnutie maximálnej diskrétnosti pod oblečením. Vďaka tomu, že je superabsorpčný polymér rozložený po celom povrchu vložky, veľkosť vložky umožňuje ešte väčšiu absorpciu.

 • Sú vaše vložky dostupné v rôznych veľkostiach a farbách?

  Nie, nie sú. Mali by ste záujem o vložky rôznych veľkostí a farieb? Feedback od našich zákazníkov je pre nás veľmi dôležitý, preto ak by ste mali pre nás akékoľvek návrhy, radi ich posunieme ďalej na naše oddelenie vývoja produktov.

   

 • Môžem s vložkou do podprsenky spať?

  Áno, veľa mamičiek po svojej osobnej skúsenosti potvrdzuje, že vložky značky Lansinoh sú veľmi savé, preto sa im osvedčili aj cez noc. Ak však vložka počas noci veľmi nasiakne, odporúčame ju vymeniť.

 • Sú vyrobené z plastu?

  Zadná strana vložky je z tkaniny, ktorá obsahuje tenkú vrstvu laminátu. Aby mohli vložky udržať vlhkosť vo svojom vnútri, táto tenká vrstva laminátu je veľmi dôležitá, inak by mlieko presiaklo z vložky von.

   

 • Moja vložka do podprsenky sa v podprsenke roluje, nosím ju zle?

  Ak sa Vaša vložka do podprsenky roluje, odporúčame Vám použiť dva lepiace pásky na zadnej strane, ktoré udržujú vložku na mieste. Môžete tiež prsnú vložku úplne vybrať predtým ako rozopnete a ohnete svoju podprsenku smerom dole, čo ale môže niekedy spôsobiť, že sa vložka bude rolovať.

 • Aké materiály sú použité na výrobu Pumpičky na formovanie bradaviek?

  Klobúčiky, ktoré prichádzajú do styku s prsníkmi sú vyrobené z polypropylenu, fialová banka je vyrobená z prírodného kaučuku.

 • Čo je to Therapearl® 3v1 obklad na prsia?

  Therapearl® 3v1 je netoxický obklad na prsia, ktorý môže byť použitý ako teplý alebo studený. Pomáha uvoľniť bolesť, opuch, naliatie prsníkov, upchatý mliekovod alebo mastitídu. Môže byť tiež použiteľný s odsávačkou mlieka, kedy napomáha spusteniu mlieka a urýchľuje jeho tok.

 • Je Therapearl® 3v1 obklad na prsia bez BPA a ftalátov?

  Therapearl® 3v1 obklad na prsia je bez BPA aj bez ftalátov.

 • Obsahuje Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsia latex?

  Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsia NEOBSAHUJE latex.

 • Sú perly vo vnútri Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obkladu na prsia netoxické? Z čoho sú vyrobené?

  Perly v Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsia nie sú toxické a sú vyrobené zo superabsorpčného polyméru.

 • Je Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsia znovu použiteľný?

  Balíky Lansinoh® THERAPEARL® sú určené na opätovné používanie a Vaše balenie vydrží dlhšie keď s ním budete zaobchádzať opatrne. Zohrievanie balíkov TheraPearl dlhšie ako je odporúčaný čas ho môže poškodiť.

 • V čom je Therapearl® 3v1 obklad na prsia iný od ostatných produktov?

  Therapearl® 3v1 obklad na prsia je jediný produkt svojho druhu, ktorý poskytuje 3 využitia v jednom. Môže sa používať ako studený obklad, teplý obklad alebo spolu s odsávačkou materského mlieka.

 • Čo je to naliatie prsníkov a ako mi môže pri tom Therapearl® pomôcť?

  V prvých dňoch po pôrode sa bežne stáva, že sa prsia začnú nalievať. Kým sa upraví dopyt a ponuka materského mlieka, často sa prsníky nadmerne nalejú mliekom až sú tvrdé a bolestivé. TherPearl 3v1 môže byť použitý práve na uľavenie od bolesti ktorú matka v tomto prípade pociťuje.

   

 • Čo je to mastitída a ako mi môže pri nej Therapearl® 3v1 obklad na prsia pomôcť?

  Mastitída je zápal prsníka, ktorý môže byť zapríčinený upchatím mliekovodu, infekciou a/alebo alergiou. Mastitída sa zvyčajne vyskytuje medzi 2 a 3 týždňom po pôrode, môže sa však objaviť aj v akejkoľvek fáze dojčenia. Mastitída môže prísť nečakane a zvyčajne postihuje len jeden prsník.

  Všeobecné odporúčania pri liečbe mastitídy sú teplo (pomocou teplého/horúceho obkladu), masáž, pokoj a vyprázdňovanie prsníka (dojčením alebo odsávaním). Niekedy si vyžaduje aj antibiotiká, najmä keď sa symptómy nezlepšujú ani po 12-24 hodinách alebo ak je matka chorá zároveň.

  TheraPearl 3v1 obklad na prsia sa v tomto prípade použije ako teplý obklad pred a po dojčení a tiež medzi dojčeniami na uvoľnenie bolesti a zápalu. Pre viac informácií o mastitíde, prosím navštívte našu stránku Poradenstvo, kde nájdete túto tému rozobratú v článkoch.

   

 • Čo je to upchatý mliekovod a ako mi môže Therapearl® 3v1 obklad na prsia pomôcť?

  Upchatý mliekovod je miesto na prsníku, kde je tok mlieka zablokovaný. Zapchatý môže byť pór na bradavke (nazývaný tiež pľuzgier) alebo sa mliekovod zablokuje niekde hlbšie v mliečnom kanáliku. Upchatý mliekovod sa vyvíja postupne a najčastejšie postihuje iba jeden prsník.

  Matka má zvyčajne tvrdú hrčku na prsníku alebo sa jej pri naliatí prsníkov objaví oblasť klinovitého tvaru v okolí upchatého miesta, ktorá je citlivá, teplá alebo začervenaná. Miesto upchatia sa môže pohybovať.

  Upchatý mliekovod je často bolestivejší pred dojčením a menej citlivý po dojčení. Upchatá oblasť sa zdá byť menšia po dojčení. Niekedy sa môže stať, že matke sa zdá určitá oblasť jej prsníka citlivejšia alebo bolestivá bez toho, aby tam mala hrčku. Dojčenie z postihnutej strany môže byť bolestivé, najmä počas prvej fázy (fázy let down- spúšťania mlieka).

  Pri upchatom mliekovode sa zvyčajne nevyskytujú žiadne systematické symptómy, hoci dostaviť sa  môžu aj mierne vyššie teploty (menej ako 38.5°C).

  Dôsledky upchatého mliekovodu

  • Ponuka mlieka a množstvo odsatého mlieka sa môže dočasne znížiť. Tento jav je normálny a častejšie dojčenie/odsávanie všeobecne napomáha vrátiť ponuku mlieka do normálneho stavu za relatívne krátky čas.
  • Niekedy sa stane, že matka odsaje “šnúru” hustého mlieka alebo zrnko “tučného” mlieka.
  • Aj po vyliečení upchatého mliekovodu alebo mastitídy sa zvyčajne stáva, že postihnuté miesto zostáva začervenané alebo bolestivé.

  Upchatý mliekovod môže byť zapríčinený

  • Naliatím prsníkov alebo nedostatočným vyprázdňovaním prsníkov (kvôli problémom s prisatím, neefektívnemu satiu, podjazykovej uzdičke alebo iným anatomickým variáciám, bolesti bradaviek, spavému alebo veľmi rozrušenému bábätku, nadbytočnej ponuke mlieka, urýchleným kŕmením, obmedzovaniu času dojčenia, používaniu klobúčikov, dojčeniu dvojičiek alebo vyššiemu dopytu, zablokovanému póru na bradavke, atď.)
  • Nepravidelné/vynechávané dojčenia (kvôli bolestivým bradavkám, prerezávaniu zúbkov, používaniu cumľa, zaneprázdnenosti matky, návratu do práce, dlhšiemu spánku dieťaťa, určovaniu presného času dojčenia, dokrmovaniu, náhlemu odstaveniu, adť.)
  • Tlaku na mliekovod (s prstami, s tesnou podprsenkou alebo úzkym oblečením, prebaľovacou taškou…)
  • Zápalu (zo zranenia, bakteriálna / kvasinková infekcia alebo alergia)
  • Stres, anémia, oslabená imunita

  Všeobecné odporúčania ohľadom liečby upchatého mliekovodu sú teplo (s teplým/horúcim obkladom), masáž, oddych, vyprázdňovanie prsníkov (dojčením alebo odsávaním) a ak sa symptómy nezlepšujú v priebehu 12-24 hodín, alebo matka je akútne chorá, je potrebné zvážiť aj antibiotiká. Therapearl 3v1 môže byť použitý ako teplý obklad na prsník pred a po dojčení, kedy pomáha uvoľniť bolesť a zápal.

   

 • Ako Therapearl® 3v1 obklad na prsia pomáha pri spustení mlieka?

  Štúdie poukazujú na to, že teplý prsník spúšťa a uvoľňuje tok mlieka oveľa lepšie ako studený prsník. Nahriatím Therapearl a jeho obopnutím okolo košíka odsávačky dosiahnete nahriatie prsníka, ktoré zapríčiní spustenie mlieka a stimuluje tok mlieka.

  Zdroj: Effect of Warm Breastshields on Breast Milk Pumping, JHL, 27(4) 331-338, Kent et al.

 • Ako upevním Therapearl® 3v1 obklad na prsia okolo košíka odsávačky?

  Fialový textilný obal Therapearl 3v1 môžte obopnúť okolo košíka odsávačky a zapnúť cvokom, aby odtiaľ neskĺzol.

   

 • Dá sa Therapearl® 3v1 použiť so všetkými veľkosťami košíkov odsávačiek? (manuálnych aj elektrických)

  Vďaka tomu, že pripínacia časť látkového fialového obalu je elastická, Therapearl sa dá použiť na akúkoľvek odsávačku.

   

 • Môžem použiť Therapearl® 3v1 obklad na prsia ak sú moje bradavky bolestivé a doráňané?

  Therapearl® 3v1 obklad na prsia nie je určený na upokojenie bolestivých a doráňaných bradaviek kvôli diere, ktorú má v strede. Lansinoh ponúka HPA® Lanolín na liečbu bolestivých a poranených bradaviek.

 • Má sa Therapearl® 3v1 obklad na prsia zohrievať v látkovom fialovom obale?

  Áno, tento výrobok bol vyrobený na zohrievanie v látkovom obale. Pred každou aplikáciou vždy skontrolujte teplotu vášho obkladu.

   

 • Môžem umývať látkový obal obkladu Therapearl® 3v1?

  Áno, Therapearl® 3v1 obklad na prsia sa môže prať a sušiť s vašim bežným prádlom.

 • Môžem použiť Therapearl® 3v1 a HPA lanolín súčasne?

  Neexistuje dôvod prečo by matka nemohla použiť oba produkty súčasne.

   

 • Môžem používať Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsia keď práve dojčím moje dieťa?

  Bolo by náročné používať Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsia, počas toho ako Vaše dieťa dojčíte, pretože by to obmedzilo jeho prístup k správnemu prisatiu. Lansinoh® THERAPEARL® 3v1 obklad na prsia sa odporúča používať pred a/alebo po dojčení alebo s odsávačkou, aby ste si pomohli so spustením toku mlieka.

   

 • Môžem použiť Therapearl® 3v1 obklad na prsia na iné účely keď už nedojčím?

  Áno, Therapearl 3v1 je možné použiť ako chladnú/teplú obkladovú terapiu na iné bolestivé miesta. Avšak, neodporúčame jeho použitie na tlmenie bolestí pri prerezávaní zúbkov dieťaťa.

   

 • Ako sa dá používať Therapearl® 3v1 obklad na prsia keď odsávam?

  Najprv vrecúška Therapearl zohrejete v mikrovlnke na nie viac ako 15 sekúnd a potom ich pripevníte okolo košíkov odsávačka z vonkajšej strany. Použite cvok na zabezpečenie vrecúšok na mieste.

 • Ako môžem čistiť môj Therapearl® 3v1 obklad na prsia?

  Therapearl 3v1 obklad na prsia môžete jemne očistiť s mydlovou vodou, alkoholom alebo iným čistiacim prostriedkom a nechať ho postáť 1 minútu.

   

 • Ako dlho zostane Therapearl® 3v1 obklad na prsia teplý alebo studený?

  Therapearl® 3v1 obklad na prsia sa môže rovno po vytiahnutí z mrazničky ohriať v mikrovlnke, avšak dbajte na to, aby sa neprehrial. Pred každou aplikáciou najprv vyskúšajte teplotu vrecúška. Prehriaté vrecúško vám môže spôsobiť poranenie alebo sa môže pri tom Therapearl 3v1 pokaziť.

   

 • Môžem zohriať Lansinoh® TheraPearl® 3v1 obklad na prsia v mikrovlnke hneď po tom ako som ho vytiahla z mrazničky?

  Lansinoh® TheraPearl® 3v1 obklad na prsia môže ísť priamo z mrazničky do mikrovlnky, avšak buďte veľmi opatrní, aby sa Vaše balenie neprehrialo. Pred aplikáciou otestujte teplotu obalu, pretože prehriatie môže spôsobovať poranenia alebo môže sa tým môže samotný Lansinoh TheraPearl® 3v1 obklad na prsia poškodiť.

 • Čo sa stane, keď zohrejem Lansinoh® TheraPearl® 3v1 obklad na prsia príliš dlho?

  Prehriatie alebo predĺžená aplikácie môže spôsobiť zranenia. Zahrievanie po navrhovanom čase môže taktiež poškodiť Lansinoh® TheraPearl® 3v1 obklad na prsia. Je normálne, že sa balenie po zohrievaní dlhšom ako je odporúčané trochu roztiahne. Ak náhodou zohrievate Lansinoh® TheraPearl® 3v1 dlhšie ako odporúčanú dobu a vidíte, že sa nafúkne ako balón, okamžite mikrovlnku vypnite. Počkajte, až sa balenie ochladí, a potom opatrne zlikvidujte Vaše balení. Ak máte pochybnosti alebo Ak Vaše balenie vykazuje nejaké známky deformácie, zlikvidujte ho – balenie, ktoré bolo prehriaté, by sa nikdy nemalo opakovane používať.

 • Čo mám robiť, keď mi mikrovlnka nezohriala môj Therapearl rovnomerne?

  Aj mikrovlnky s rovnakou silou mnohokrát zohrievajú rôzne a nerovnomerne. Vždy odporúčame vyskúšať teplotu vášho Therapearl predtým ako ho vyberiete z mikrovlnky. Ak sa Vám zdá, že je zohriaty nerovnomerne, viackrát ním potraste, aby sa perly premiešali.

   

 • Môžem zaspať s obkladom Lansinoh TheraPearl 3v1 na mojich prsníkoch?

  Nie. Lansinoh TheraPearl 3v1 obkladová terapia by mala byť používaná iba po dobu 20 minút pri každom použití. Neodporúča sa zaspávať so zohriatym alebo schladeným obkladom na prsiach.

 • Je možné používať balenie Lansinoh TheraPearl 3v1 na otvorené rany?

  Nie. Lansinoh TheraPearl 3v1 nie je určený na použitie na otvorené rany.

 • Musím dať zamraziť môj Lansinoh TheraPearl 3v1 na 2 hodiny pred zahájením studenej terapie?

  Môžete nechať balenie v mrazničke na neurčitú dobu, alebo ju len na krátku dobu ochladiť. Niektorí naši zákazníci preferujú skôr “chladný” než veľmi studený obklad, preto si ukladajú svoje balenia TheraPearl do chladničky.

 • Môžem Therapearl® 3v1 použiť na prerezávajúce sa zuby môjho dieťaťa?

  Therapearl® 3v1 obklad na prsia by sa nemal používať na zmiernenie bolestí pri prerezávaní zubov dieťaťa.

 • Používala som Lansinoh® TheraPearl® 3v1 a perly sa začali rozbíjať.

  Perly sa začnú rozbíjať používaním. Je to úplne normálné a váš Lansinoh TheraPearl® bude fungovať aj potom, čo sa všetky perly rozpadnú.

 • Kedy sa stáva Therapearl® 3v1 nepoužiteľný a mala by som ho vyhodiť?

  Therapearl 3v1 vyhoďte vtedy keď je prepichnutý alebo deravý.

 • Čo mám robiť, keď používam Therapearl® ale bolesť neodchádza?

  Vyhľadajte lekársku pomoc.

   

 • Môžem si Therapearl® 3v1 obklad na prsia položiť na prsia bez látkového obalu?

  Therapearl môže byť použitý aj bez látkového obalu. Pred použitím sa však uistite, že má vhodnú teplotu.

   

 • Môžem použiť Lansinoh TheraPearl 3v1 aj keď som tehotná?

  Gratulujeme k tehotenstvu! Odporúčame Vám prekonzultovať použitie TheraPearl s doktorom alebo s laktačnou sestrou, či je výrobok Lansinoh TheraPearl 3v1 vhodný pre Vás a Vašu špecifickú situáciu.

 • Existujú nejaké zdravotné podmienky, ktoré môžu znamenať nebezpečenstvo pri používaní TheraPearl®?

  Therapearl® bol vytvorený doktorom ako bezpečný a terapeuticky efektívny produkt, ale existuje niekoľko zdravotných súvislostí, pri ktorých existuje vyššie riziko vzniku omrzlín. Poraďte sa so svojím doktorom, ak sa vám zdá, že by to mohol byť váš prípad. Ľudia, ktorí užívajú beta blokátory, ktoré znižujú prietok krvi do kože sú obzvlášť náchylní. Rizikovou skupinou sú taktiež fajčiari, diabetici, ľudia trpiaci na periférnu neuropatiu, ischémiu lokálnej končatiny, arteriosklerózu, žihľavku, hypertenziu, reumatoidnú artritídu, paroxysmálnu studenú hemoglobinúriu alebo Raynaudov fenomén. Nízke percento tukov v tele, ktoré sa vyskytuje prevažne u atlétov a starších ľudí taktiež zvyšuje riziko vzniku omrzlín. Taktiež ľudia trpiaci vyčerpanosťou, dehydratáciou alebo podvýživením, alebo ak požívali alkohol by mali byť ostražitejší pri používaní Therapearl 3v1.

   

 • Čo znamená skratka “CE” na obale od Therapearl®?

  Skrakta CE na našom produkte je deklarovaním, že TheraPearl spĺňa požiadavky Európskej únie- EEA (European Economic Area) pre medicínske typy produktov. Tieto požiadavky zahŕňajú oblasti ako risk manažment, kontrolu kvality a bezpečnosť.

   

 • Z akého typu plastu je vyrobená rúčka poháru so slamkou?

  Vnútro rúčky pohára so slamkou je z polypropylénu a materiál potiahnutý na vrchu je termoplastický elastomér.

   

 • Z akého typu plastu sú vaše poháre vyrobené?

  Všetky mOmma® poháre sú vyrobené z polypropylénu, ktorý je bez chemických prísad a neobsahuje BPA.


Mini Cart 0

Your Košík is empty.

X